Cumhurbaşkanı Erdoğan: Memurlara Vergi Muafiyeti - Dövize Karşı Mücadele

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Memurlara Vergi Muafiyeti - Dövize Karşı Mücadele

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Ekonomide Yeni Tedbirler açıklandı. Özellikle dövizle mücadele ve memurların vergi muafiyeti açıklandı. İşte detaylar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok sayıda paketin hayata geçirileceğinin müjdesini verdi. Üretimi ve istihdamı desteklemek için çok sayıda başlığı harekete geçiriyoruz. Kur getirisi mevduat kazancının altında kalırsa aradaki fark doğrudan vatandaşımıza ödenecek.

cumhurbaskani-erdogan.jpg

TL mevduatları için yeni düzenleme

Vatandaşların bankalardaki Türk Lirası mevduatları dövize karşı korunacak. Kurdaki yükselişten kaynaklanan farklar karşılanacak. Bu kazanç stopaj vergisinden de muaf tutulacak.

BES katkısı % 25'ten % 30'a çıkarıldı.

Bireysel Emeklilik Sisteminde devlet katkısı yüzde 5 artırıldı. Ekonomide istikrar ve güven ikliminin yeniden kazandırılması için gerekli çalışmalar TBMM'ye hemen getirilecek.

5000 Ton altın yastık altında

Yastık altında 280 milyar dolara sahip 5000 ton altın var. Bu altınların ekonomik sisteme dahili çaba harcanacak.

Dövizdeki dalgalanma nedeniyle fiyat vermekte zorlanan ihracatçıya ileri vadeli kur rakamı verilecek. Devlet iç borçlanma senetlerine talebi artırmak için stapoj sıfıra indirildi. Kurumlar vergisi sinde 1 puanlık indirim planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Memurlara Müjde

Asgari ücret kadar kazanç damga vergisi ve gelir vergisinden muaf olacak. Memur maaşları bu şekilde ilk artışını almış olacak. Asgari ücret kadarki miktardan damga ve gelir vergisi alınmaması uygulamasına Memurlar da katılıyor. Erdoğan bu şekilde memurların fiilen aldıkları ücretler artacak.

erdogan-aciklama-tam-metni.jpg

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum