Cumhurbaşkanı Erdoğan Tam Kapanmada Maddi Destek Paketini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tam Kapanmada Maddi Destek Paketini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Salgın kısıtlamalarını dikkate alarak, hak kayıplarının önüne geçecek önemli düzenlemeleri duyurdu. İşte detaylar.

29 Nisan 2021 tarihi itibarıyla tam kapanma sürecine girildi. Tam kapanmanın birinci gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önemli destek paketi de açıklandı. Bu kapsamda salgın kısıtlamalarını dikkate alarak, hak kayıplarının önüne geçecek önemli düzenlemeler yapıldığı belirtildi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Duyurduğu Destek ve Düzenlemeler

İbraz süresinin son günü 30 Nisan ile 31 Mayıs arasına denk gelen çeklerin ödemelerini erteledik. Bu çekler, 1 Haziran tarihinden sonra kalan ibraz süresi içerisinde tahsil edilecek.

Kamu idarelerinin kamu veya özel hukuktan doğan alacakları hakkında da 30 Nisan ve 31 Mayıs tarihleri arasında icra ve iflas takibi başlatılamamasını temin ediyoruz.

30 Nisan ile 31 Mayıs arasına denk gelen kambiyo senedine dayalı alacaklar, bir başka deyişle ticari borçlar için icra ve iflas takibi başlatılmasının önüne geçtik. Aynı zamanda bu borçlar için ihtiyati haciz kararı alınmasını engelliyoruz, başlamış olan takipleri de durduruyoruz.

Maddi Destek Kalemleri

Daha önceden 3 ay süreyle ödemesi gerçekleştirilen 1.000 TL Gelir Kaybı Desteği ile illere göre 500 ve 750 TL şeklinde verilen kira desteğini, esnafımıza bir ay daha sağlıyoruz.

İhtiyaç sahibi ailelere daha önceden 1.000 TL olarak ödenen nakdi yardımlara, 1.100 TL olarak yeniden başlıyoruz.

Emeklilerimizin ikramiyelerini Ramazan Bayramı'nda 1.100 TL'ye çıkarıyoruz açıklamasında bulundu.

cumhurbaskani.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum