Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 2010 KPSS Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 2010 KPSS Açıklaması

Katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulunan Erdoğan, 2010 KPSS iptalinden sonra memurlara ne olacağı hakkında açıklamalarda bulundu.

TRT’ nin yayınına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sunucunun : “2010 KPSS iptal edildi. O sınavla kamuya yerleşen 150 bin civarında insan şimdi merak ediyor. Bu duruma Sayın Başbakan, Sayın Bakanlar, yargı ne diyor bilmiyorum. Bunların tamamı mı gidecek yoksa bunların içinden bu işin içinde kopya çektikleri, FETÖ’ ye üye oldukları düşünülenler mi gidecek? Bu sorun nasıl çözülecek?” sorusuna cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu soruya şu şekilde yanıt verdi : “Tespit edilenlerin hepsi ayıklanacak. Hak edenler, hakları iade edilmek suretiyle iade-i itibara kavuşacaklar. KPSS ile ilgili o noktada başladı ya, neye göre başladı, araştırmalar yapılıyor. Hak etmeyenler tamamen ayıklanacak, edenler de kalacak. 2010 itibariyle şu an bu çalışma yapılıyor. Araştırma yapılmak suretiyle kopya çekenler çıkarılacak, bir de tabii üyelikleri tescil edilenler memuriyetten çıkarılacak. KPSS'nin tamamının iptali söz konusu değil.”

Yani Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da söylediği gibi FETÖ yapılanmasına destek olmamış, FETÖ’yle ilgisi olmayan masum memurlar memuriyetine devam edecek. Fakat MİT ve Emniyet İstihbaratı’na göre tespit edilenler, FETÖ’yle ilişkisi bulunanlar memuriyetten uzaklaştırılacak.

En doğru, en adil karar da bu olmuştur. Yoksa bileğinin hakkıyla kamuya giren insanı FETÖ’cülerle beraber çıkartmak onlarının haklarının yenmesi demektir. Neyse ki bu konu aydınlatılmış olup binlerce memur için o sıkıntılı günler geçmiştir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum