Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriyelilere Toki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriyelilere Toki

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mülteci Olarak Suriye Vatandaşlarının Ülkemizi Seçip Ensar Muhacir Kardeşliğimizi Göstermek ve İnsanca Yaşama Alanı Sağlamak Amacı ile Vatandaş Olmak İsteyen Suriyeli Kardeşlerimize Kucak Açmamız Gerektiğini Sözlerine Ekledi.

Cumhurbaşkanı Ülkemize Sığınan ve Vatandaş Olmak İstiyene Hayırmı Diyeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siyasilerin T.C vatandaşlığı konusunda ileri geri konuşmaları üzücü bir durumdur. İnsanoğlu olarak herhangi bir ülkeye vatandaşlık müracaatında bulunsa  ‘Ben seni almıyorum' şeklinde bir yaklaşımla peşinen karşı çıkılması doğru olur mu, diye sözlerine ekledi.

Hollandalı Türk Vatandaşı Oluyorda

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti "Bugün bir Türk Hollanda vatandaşı oluyor da İspanya vatandaşı oluyor da benzer durumlar bizim ülkemizde yaşayanlar için neden mümkün olmasın. Bizler burada bu insanlarla yıllardır Kültürümüz ve İnançlarımız yönünden arkadaşlık kardeşlik akrabalık hukuku içerisinde yaşamışız."

Cumhurbaşkanı Ülkemizde Mahkumiyet ve Mahrumiyet olmasın

Vatanları yaşanmaz halde olduğu münasebetiyle kardeş olarak bizi görmüş bize sığınmışlar. Kötü koşullarda insanlık dışı ortamlarda  kardeşlik hukukumuz gereği barınmaya zorlamamız doğru bir yaklaşım olmamalıdır, dedi.

Cumhurbaşkanı TOKİ’de Kullanılmayan Boş Yerlere Yerleştireceğiz

Erdoğan "Ülkemiz İnsanlarına ve inançlarımıza tam ters bir durum göz önünde bulunduracak olursak bir odada onlarca suriyeli vatandaş tıka basa islif şeklinde yaşam mücadelesi vermektedir. İlgili bakanlığımız ve kolluk kuvvetlerimiz istihbari çalışma ile bu durumdaki kardeşlerimizi Tokilerde insanca yaşamalırını sağlamalıyız. Kaldı’ki suriyeli mültecilerin içerisinde öğretmen, avukat, mimar, doktor vb meslek guruplarından istifade edilebilir" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum