Cumhurbaşkanı Okullarda ve Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Cumhurbaşkanı Okullarda ve Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 toplantı yaptı. İlk toplantı Cumhurbaşkanlığı üst yönetim ve ikinci toplantı YÖK Başkanı ile gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında Okullarda ve Üniversitelerde yüz yüze eğitim hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Okullarda ve Üniversitelerde yüz yüze eğitim hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki kabul, basına kapalı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun katılımı ile gerçekleşti.

YÖK heyetini kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve beraberindeki üyeleri kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamada "En kısa sürede yüz yüze eğitimi başlatmayı hedefliyoruz. Uzaktan eğitim tecrübesi önemli ama örgün eğitimin yerini tutamayacağı açıktır" demişti. Önümüzdeki sürek süzgeçten geçirilerek yüz yüze eğitime geçilmesi sağlanması konusu gündem başlığı oldu.

"Yükseköğretimde Yüz Yüze Eğitim Öğretimi Başlatmayı Hedefliyoruz" Türkiye uzun yıllardır eğitimin her kademesinde olduğu gibi yüksek eğitimde de sıkıntılar yaşamıştır. Ülkemizin potansiyeli ve ihtiyacı mevcut kapasitenin üstündeydi. Belki hafletten belki kasıttan, üniversitelerin yaygınlaştırılmasına, engel olunuyordu.

Mesleki eğitimin önü kesilerek, bu çarpıklık daha aşağı kademelere doğru genişletiliyordu. Sözümüzü tuttuk ve 81 ilin tamamına üniversite kurulmasını sağladık. Toplam 207 kamu ve vakıf üniversitemiz, 176 bin akademik personeliyle 8 milyon 267 bin öğrencimize eğitim-öğretim veriyor. İnşallah mümkün olan en kısa sürede yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.

Gençlerin öğrenci harçlarını da biz kaldırdık. 'Ücretsiz eğitim' hayalini gerçeğe dönüştürdük. Yurtların kapasitesinin arttırılmasında geç kalmadık, süratle herkese burs veya kredi vermeye kadar pek çok yeniliğe imza attık. İsteyen her gencimize yükseköğretim yolu açıldı. İnsan kaynağında ciddi açıklarımız bulunuyor. Henüz arzu ettiğimiz yere gelebilmiş değiliz.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum