Cumhurbaşkanlığı SBB Kadrolu 55 Memur Alımı Açıklandı! Başvuru Ekranı Açıldı

Cumhurbaşkanlığı SBB Kadrolu 55 Memur Alımı Açıklandı! Başvuru Ekranı Açıldı

Strateji ve Bütçe Başkanlığına bünyesinde farklı branşlarda kadrolu 55 memur alımı bugün açıklandı. Başvuru şartları, süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte gerekli başvuru tüm hususları.

Strateji ve Bütçe Başkanlığına Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcısı alımı için giriş sınavı yapılacaktır. Genel İdare Hizmetleri sınıfının 8 ve 9 uncu derecelerine atanacak toplam 55 adet kadro için alınacak. İşte kadrolara, sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen Devlet memuru olma şartlarını haiz olması, giriş sınavının yazılı kısmının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması (1 Ocak 1988 ve daha sonra doğmuş olmak),

İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça dillerinden en az biri için sınav tarihinden önceki beş yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az yetmiş (70) puan almış olması

T.C. Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 01, 07, 08 Ağustos 2021 veya 18, 24, 25 Eylül 2022 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılmış olup bölümler itibarıyla aşağıda belirtilen puan türlerinden KPSS'den ilgili puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan alması gerekiyor.

Memur alımı kontenjanlar ve mezuniyetler

15 İktisat, 9 Kamu Yönetimi, 9 Maliye, 7 İşletme, 6 Uluslararası İlişkiler, 3 Bilgisayar Mühendisliği, 2 İnşaat Mühendisliği, 2 Endüstri Mühendisliği, 1 Hukuk, 1 Sosyoloji olmak üzere 55 kadro var. En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Maliye, Sosyoloji, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı memur alımı başvuru süreci

Adaylar Başvurularını 13 Aralık’a kadar online olarak yapacaklardır. Başvurular Başkanlığının internet adresinde yer alan bağlantıya şu belgelerin yüklenmesi ile yapılacaktır:

Diploma veya geçici mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, YDS/e-YDS’den veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir dil sınavından alınan sonuç belgesi, Kendi el yazısı ile yazılmış özgeçmişi, 1 adet yeni çekilmiş 4,5x6 cm ebadında vesikalık fotoğrafı, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazılı kimlik kartı / nüfus cüzdanı fotokopisini (ön ve arka yüzü aynı sayfada olacak şekilde) tarayarak sisteme yüklemeleri gerekiyor. İşte tüm detayların yer aldığı başvuru kılavuzu ve başvur ekranı.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/strateji-vebutce-baskanligi-personel-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum