Cumhurbaşkanlığından İkinci Yazı! “Artık İzin Yok”

Cumhurbaşkanlığından İkinci Yazı! “Artık İzin Yok”

Cumhurbaşkanlığından 10 Yaş altı çocuğu olan kadın çalışanlar için yeni bir tazı yayılandı. “10 yaş altı çocuğu olan kadın personel idari izinli sayılacaktır" uygulamasından bazı kurumları Yeni karar ile muaf tuttu.

Cumhurbaşkanlığı kararı ile 14 Nisan 2021 tarihinde Kısmi kapanmaya yönelik bir genelge Resmi gazete üzerinden yayınlanmıştı.

Bu Genelgeye göre “60 yaş ve üzerinde olanlar (yönetici pozisyonlarındakiler hariç), Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar ile 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın çalışanlar, idari izinli sayılacaktır” açıklaması yapılmasına rağmen Bu hükümleri uygulamayan kurumlar oldu.

Peki, uygulamayan bu kurumlar Neden Uygulamadı?

Bazı kurum ve kuruluşlarda Çalışmakta olan 60 yaş ve üzeri, 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın çalışanlar için 14 Nisan tarihinin ardından 15 Nisan tarihinde yeni bir genelge yayınladı.

Yayınlanan genelgede “"60 yaş ve üzerinde olanlar (yönetici pozisyonlarındakiler hariç), Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar ile 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın çalışanlar, idari izinli sayılacaktır."  Yapılan açıklamaya göre bu belirtilen kişiler izinli sayılmayacaktır.

Bu kurumlardan birisi olan “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” oldu. Diğer kurumlar ise genelgeye henüz ulaşılamadığı için henüz tespit edilememektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum