Cumhurbaşkanlığından Son Dakika Toplantıya İlişkin Detaylar

Cumhurbaşkanlığından Son Dakika Toplantıya İlişkin Detaylar

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki zirveye dair Cumhurbaşkanlığı sözcüsü kalın "Ortak sorunlara kalıcı çözümler üretmek için siyasi diyalog açık olmalı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki zirveye dair Cumhurbaşkanlığı sözcüsü kalın "Ortak sorunlara kalıcı çözümler üretmek için siyasi diyalog açık olmalı.

15.07.2016 tarihinde ülkemiz 9:30 saatleri itibarıyla başlayan ve milli iradeyi demokrasiyi hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan alçak bir kalkışmaya maruz kalmıştır. Ordu içinde örgütlenmiş paralelci cunta tarafından gerçekleştirilen bu hain kalkışmanın hak ettiği cevabı en etkili şekilde aldığından ve alacağından hiçbir kuşkumuz yoktur. 

Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz gecesi darbeye karşı demokrasi özgürlük ve hukukun üstünlüğünden yana açık ve net bir duruş sergilemelerinden dolayı parti liderlerine ve millete teşekkür etmiş ve bu birlik ve beraberlik ruhunun her türlü sorunun üstesinden gelmek için en önemli güç kaynağımız olduğunu vurgu yaparak bir kere daha anlaşılıyor ki beraber güçlüyüz.

Siyasi diyalog mekanizmalarının açık olmasında görüş birliği: Cumhurbaşkanlığı sözcüsü kalın, 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasının ve ‘OHAL’ sürecinin titizlikle yürütüleceği ifade edilmiş ve bu konuda bütün siyasi partilerin işbirliği yapmasının önemi vurgulanmıştır. Ortak sorunlarımıza kalıcı çözümler üretmek için siyasi diyalog mekanizmalarının etkin bir şekilde kullanılması hususunda görüş birliğine varılmıştır. Denildi;

Sözcü brahim Kalın; açıklamasında şunları kaydetti.Siyasi görüş farklılıklarını bir kenara bırakarak meydanlara dökülen milletimizin ve verilen talimatları yerine getiren güvenlik güçlerimizin kahramanlıklarının hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Sayın Cumhurbaşkanımız  fetullah Terör Örgütü, FETÖ - PKK ve diğer güvenlik tehditlerine karşı mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirtmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz saat 09:30 gecesi ve sonrasında yaşananlar hakkında da liderleri bilgilendirmiş olup ‘MİLLETİN İRADESİNE DARBE’ alçakça darbe yapmaya çalışanları aziz milletimiz hiçbir zaman affetmeyeceğini devletin bu vahşice darbe karşısında her türlü tedbiri aldıklarını ve alacağını belirterek en ağır şekilde cezalandırılacağı bilgisi verilmiştir. 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.