Cumhuriyet Üniversitesi Memur Alımı

Cumhuriyet Üniversitesi Memur Alımı

Cumhuriyet Üniversitesi Memur Alım ilanı 05 Haziran 2017 de yayınladı. İlanına başvuracak adaylar için başvurular başlamış olup son tarih 19 Haziran 2017 mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Cumhuriyet Üniversitesi Sözleşmeli 1 kişi personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular 05 Haziran 2017 de başlayıp 19 Haziran 2017 de sona erecektir. Yapılan açıklamaya göre 1 kişi Sözleşmeli olarak istihdam edileceği açıklandı. Alınacak için 2016 KPSS B puanı esas alınacaktır.

Başvuruda bulunacaklardan istenen belgeler: Başvuru formu, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Diploma Fotokopisi ve 3 Adet Resim olması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak adaylar başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte Personel Daire Başkanlığına Sivas adresine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Başvuru esnasında Başvuru formu doldurulacağından posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

2016 KPSS (B) Grubu puanı esas alınacaktır. Başvurularda "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik Hükümleri uygulanır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Erkek adayların, muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gerekmektedir.
Sözleşmeli 1 Personel alımı için şartlar: 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P3 puan türünden en az yetmiş puan almış olmak, Hukuk Fakültesi mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve Avukat kadrosu için başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olması gerekmektedir.

Sınav sadece mülakat (Sözlü) olarak yapılacaktır. Merkezi sınavdan muaf kişilerden (öncelikli) başvuranlar öncelik belge tarihlerine göre eskiden yeniye doğru ve merkezi sınav kapsamında başvuranlar da en yüksek puanlıdan başlamak suretiyle talep sayısının 10 katını geçmeyecek şekilde sıralanarak isim, adres vb. bilgileri içeren nihai listeler talep sahibi kamu kurum/ kuruluşuna bildirilir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.