Danıştay Başkanlığı 85 Memur Alımı

Danıştay Başkanlığı 85 Memur Alımı

Danıştay Başkanlığı 19 Haziran 2017 tarihinde 85 memur alım ilanı yayınladı. Başvurular 28 Haziran tarihinde başlayacak olup 4 Temmuz tarihinde sona erecektir. Başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo ya da APS ile yapılan başvurular kabul edilmeyece

Danıştay Başkanlığı 19 Haziran 2017 tarihinde 85 memur alım ilanı yayınladı. 60 personel Zabıt Katibi olarak, 10 personel hizmetli ve 15 personel şoför kadrosunda istihdam edilecektir.

Başvurular 28 Haziran 2017 Çarşamba günü başlayacak olup, 4 Temmuz 2017 Cuma günü sona erecektir. Adaylar, Danıştay Başkanlığı’nın internet sitesinden temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Danıştay Başkanlığı’na teslim edilecektir.

Göreve başlamaya hak kazanan adaylarla kılavuzda belirtilen Aylık Brüt Sözleşme Ücreti üzerinden maaşlarını alacaklardır. Alımlar için adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir:

10 Hizmetli ve 15 Şoför alımı için: 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak, 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekmektedir. Adayların en az lise ve dengi okul mezunu olmaları gerekmektedir. Şoför alımlarında adaylar E sınıfı sürücü belgesi bulundurma şartı da yer almaktadır.

60 Zabıt Katibi alımı için: 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak, 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekmektedir. Fakülte veya Yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

60 Zabıt Katibi tam ilan metnine ulaşmak için tıklayınız. 25 Destek Personeli (Şoför-Hizmetli) tam ilan metnine ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum