Danıştay Başkanlığı Açıktan Şoför Alımı

Danıştay Başkanlığı Açıktan Şoför Alımı

Danıştay Başkanlığı Tarafından 19 Aralık 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Toplam 8 şoför alımı yapılacak. Lise, Önlisans ve Lisans mezunları ilana başvurabilecek.

19 Aralık 2016 tarihinde Danıştay Başkanlığı 'nca personel alım ilanı yayınlandı. Başvurular 20/12/2016-29/12/2016 tarihleri arasında Danıştay Başkanlığı’nın internet sitesi adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup, adayların kullanıcı hesabı oluşturmaları gerekmekte olup, oluşturulan bu hesabı kullanarak başvuru süreleri içerisinde başvurular gerçekleştirilecektir. Şahsen yapılan başvurular ile posta veya kargo yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Şoför alımı için: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 31/12/2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak, 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 puan almış olmak. En az lise veya dengi okul mezunu olmak, (E) sınıfta sürücü belgesine sahip olmak şart. Ankara iş ilanları kariyer.

Uygulama sınavı; Merkezi Sınavda alınan puanlar esas olmak üzere ilan edilen kadro sayısının on katı kadar aday, araç başında kullanma becerisi ölçülmek üzere uygulama sınavına çağrılacaktır. Uygulama sınavına alınacak adayların hangi gün ve saatte sınava alınacağı kurumun internet adresinde ayrıca ilan edilecektir. Uygulama sınavında başarılı olan adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Nihai başarı listesi; sözlü sınavında başarılı olanların, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin “Değerlendirme” başlıklı 13 üncü maddesi uyarınca merkezi sınav puanının %40’ı, uygulama sınav puanının %40’ı ve sözlü sınav puanının %20’si alınmak suretiyle yapılacak hesaplama sonucuna göre belirlenecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum