Danıştay Personel Atama Yönetmeliği Değişti

Danıştay Personel Atama Yönetmeliği Değişti

Bu gün yayınlanan resmi gazete 'ye göre Danıştay Personel alımlarında değişiklik yapıldı ve yeni düzenleme geriye doğru yürürlüğe girdi.

29 Eylül 2017 Tarihli ve 30195 Sayılı Resmîi Gazete 'de Danıştay Personeli Atama Ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Yapılan yeni düzenlemeye göre Danıştay personel alımı açıktan atama ilanlarına başvuran adayların arasından puan sıralamasına göre 20 katı aday sınava hak kazanacak. Bu mevzuat hükmü geriye doğru açılan sınavlarda kullanılacak.

İşte yapılan düzenleme;

MADDE 1 – 17/12/2011 tarihli ve 28145 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 11 inci maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki (a) bendi eklenmiş ve diğer bentler buna göre teselsül ettirilmiştir.

“a) Merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının yirmi katı kadar aday çağrılır.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
“GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte 11 inci maddenin birinci fıkrasına eklenen (a) bendi, bu maddenin yayımı tarihinden önce ilanı yapılmış olan sınavlar hakkında da uygulanır.”

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Danıştay Başkanı yürütür.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.