Danıştay Zabıt Katibi Alımı Uygulama Sınav Detayları Açıklandı

Danıştay Zabıt Katibi Alımı Uygulama Sınav Detayları Açıklandı

Danıştay’a yeni kamu personel alımı kapsamında zabıt katipliği uygulama sınavı ile ilgili duyuru yayımlandı. Detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Danıştay Başkanlığı bünyesinde 30 zabıt katibi alımı için uygulama sınavı yapılacak. Danıştay’da görev yapmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca istihdam edilecek olan 30 Sözleşmeli Zabıt Kâtibi için uygulama sınav tarihi ve sınav uygulamasına dair detaylar belli oldu.

Sözleşmeli Zabıt Katibi Uygulama Sınavı

Danıştay 30 Zabıt Katibi pozisyonu için Kariyer Kapısı üzerinden yapılan başvuruları incelenerek aranan şartları taşıdığı belirlenerek başvuruları kabul edilen adayların uygulama sınavı 09 Kasım 2021 Salı günü Adalet Bakanlığına bağlı Ankara Personel Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde yapılacak. İşte Danıştay zabıt katibi alımı uygulama sınav detayları bu yazımızda.

zabit-katibi.jpg

Zabıt Katibi alımı uygulama sınav kuralları

Uygulama sınavında metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada en az 90 kelime yazılması şarttır.

Danıştay personel alımı uygulama sınavı

Adayların, sınava girebilmek için yanlarında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport vb. adayın soğuk damgalı fotoğrafının bulunduğu resmi belgeler özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

Koyu renk camlı gözlük, sakal gibi kimlik kontrolünü güçleştiren ve yanılmalara yol açabilecek durumlarda Salon Başkanı, adaylara gerekli uyarılarda bulunacak.

Sınav salonuna cep telefonu alınmayacaktır. Sınav görevlileri emanet almayacaklardır.

Çağrı cihazı, ses kayıt cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, cep bilgisayarı, kol ya da cep saati gibi her türlü bilgisayar-fotoğraf makinası özelliği bulunan cihazlarla, silah ve benzeri teçhizatı yanında olan adaylar sınava giremeyecek.

Uygulama sınavı ve tarihi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.