Deniz Astsubay MYO ile Deniz Harp Okulu Başvurusu 2016

Deniz Astsubay MYO ile Deniz Harp Okulu Başvurusu 2016

Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu başvurusu ile Deniz Harp Okulu başvuruları 13 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek. Deniz Astsubay MYO ve Deniz Harp Okulu başvuruları tek sayfada.

Deniz Harp Okulu başvuruları 13 Mayıs 2016 tarihine kadar yapılacak. Başvuru Koşulları şöyle belirlendi: T.C. vatandaşı olmak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2016 Yılı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) katılmış ve tespit edilecek taban puanı almış olmak.ÖSYS Kılavuzunda Harp Okulları Genel Başvuru koşulları altıncı maddede belirtilen okul türlerinden mezun olmak. Öğreniminin herhangi bir safhasında ikinci maddede belirtilen okullar dışında herhangi bir okulda okumamış olmak.

2016 yılı Haziran döneminde mezun olacak durumda olmak veya dönemine bakılmaksızın 2015 yılı mezunu olmak. (Daha önceki yıllarda mezun olanlar başvuramazlar). Herhangi bir nedenle askeri okullardan çıkmamış çıkarılmamış, sivil okullardan ise çıkarılmamış olmak. En fazla 20 (1996 ve sonrası doğumlu) yaşında olmak (Yaş düzeltmesi yaptıranların, düzeltmeden önceki yaşları dikkate alınır). Yapılacak ön sağlık muayenesinde yaşa göre boy-kilo değerleri TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen sınırlar içinde olmalıdır (Olması gereken boy-kilo ölçüleri Başvuru Kılavuzunda belirtilmiştir). 

Deniz Astsubay Meslek Yüksel Okulu başvuruları 13 Mayıs 2016 tarihine kadar yapılacak. Başvuru Koşulları şöyle belirlendi: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. Astsubay Meslek Yüksek Okulları Yönetmeliğinin 44.üncü maddesinde düzenlenmiş olan “Astsubay Meslek Yüksek Okulları Giriş Koşullarını” taşımak. Askerlik hizmetini yapmamış olmak. Bir askeri okuldan çıkmış veya çıkarılmış olmamak, sivil okullardan ise çıkarılmış olmamak.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devam mecburiyeti olan Lise ve Dengi Okullardan 2016 yılında mezun olacak adaylar için kesin kayıt tarihine kadar mezun durumda olmak veya dönemine bakılmaksızın 2015 yılında mezun olmak. Başvuru Kılavuzunda belirtilen okul türlerinden ve alan bölümlerinden mezun olmak. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2016 yılında yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na katılmış olmak. YGS puan türüne göre belirlenecek taban puanı almış olmak.

20 yaşından büyük olmamak (1996 yılında ve daha sonra doğan adayların kaydı yapılır. Yaş hesaplamalarında 2016 yılı esas alınacak olup; ay ve gün farkları dikkate alınmayacaktır.). Adayların boy ve kiloları kılavuzda belirtilen alt ve üst sınırlar içerisinde bulunmak ve boy-kilo oranı Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği'nde belirlenen sınırlar içinde bulunmak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.