Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1.907 Sözleşmeli Personel Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1.907 Sözleşmeli Personel Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Tarafından Sözleşmeli Er Alım İlanı Yayınlandı. Yapılan Açıklamaya Göre bin 907 Kişi İstihdam Edilecek, Son Başvuru 22 Kasım 2016. Başvurular Online Yapılacak.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından sözleşmeli er alım ilanı yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre bin 907 kişi alınacak. Başvurmak isteyen adaylar 22 Kasım 2016 tarihine kadar kurumun internet sitesi üzerinden işlemlerini gerçekleştirecektir.

1.907 Sözleşmeli Er alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Askerlik hizmeti ve öğrenim şartı; İlköğretim (Ortaokul) mezunları için; Askerlik hizmetini yapıyor veya yapmış olmak, En az İlköğretim (ortaokul-8 yıl) Mezunu Adayların Deniz Kuvvetlerinde Sözleşmeli Er olmak istemeleri durumunda Mükellef Askerlik Hizmetine başlamış veya bitirmiş olmaları gerekmektedir. Askerlik yapmayan ilköğretim mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

Ortaöğretim (Lise) Önlisans Lisans ve üzeri mezunlar için; Askerlik şartı yok, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş, 20 yaşından gün almış olmak (01 Ocak 1991 ve sonrası ile-31 Aralık 1996 ve öncesi tarihlerinde doğanlar),

Askeri okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum