Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 5 Bin Askeri Personel Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 5 Bin Askeri Personel Alımı

DKK Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı Tarafından 5000 Askeri Personel Alımı Yapılacağı Duyuruldu. İlköğretim, Lise, Önlisans ve Lisans Mezunları Başvurabilecek.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 5 bin askeri personel alımı yapılacağı bildirildi. Başvurular internet üzerinden yıl sonuna kadar yapılacak.

DKK Sözleşmeli er alımı şartları şöyle belirlendi: En az İlköğretim (ortaokul-8 yıl) Mezunu Adayların Deniz Kuvvetlerinde Sözleşmeli Er olmak istemeleri durumunda Mükellef Askerlik Hizmetine başlamış veya bitirmiş olmaları gerekmektedir. Askerlik yapmayan ilköğretim mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

En az ortaöğretim (lise) mezunu olanlar için askerlik hizmetine başlamamış/başlamış veya bitirmiş olmak şartı belirlendi. Yani askere henüz başlamamış olanlar da ilana başvurabilecek.

Tüm adayların yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş, 20 yaşından gün almış olması (01 Ocak 1991 ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar) bu ilana başvurabilecektir.

Başvurular aşağıda yer alan kurumun internet sitesinde yer alan Başvuru Koşullarını Okumak İçin (başvuru kılavuzu) okunduktan sonra İlk Başvuru kısmından yapılmaktadır. Başarılı olarak tamamlanan başvuru süreci sonunda adaylara sistem tarafından şifre verilmektedir. Şifre aldığınız takdirde başvurunuz başarıyla gerçekleştirilmiştir. Şifreler e-posta adresine gönderilmemekte başvurunun tamamlanmasını müteakip otomatik olarak ekranda görüntülenmektedir. Adaylar ilk başvuru sonrasında şifreleri ile tekrar Aday Girişi Kısmından girerek, sayfanın üst tarafında açılan Eğitim, Aile, İş bilgilerini dolduracaklardır.

Ayrıca adayların cep telefonlarına bilgilendirme amaçlı kısa mesaj gönderilecektir. Bu nedenle adayların başvuru esnasında özellikle cep telefonu ve adres bilgilerini doğru girdiklerinden emin olmaları gerekmektedir.

Seçim aşamalarına çağrılan adayların getireceği belgeler ise şöyle belirlendi: Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (3 Adet), Diploma fotokopisi veya öğrenci belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, (Terhis olan adaylar için) Terhis Belgesinin Askerlik Şubesi Onaylı Fotokopisi, (Askerlik Hizmetine devam eden adaylar için) “Sözleşmeli Er Olacaklar İçin Nitelik” belgesi (1 Adet). Sözleşmeli Er Aday Bilgi Formu (1 Adet), Adli Sicil veya Adli Sicil Arşiv Kaydı (1 Adet). Sözleşmeli Er Başvuru Dilekçesi (1 Adet). Mal Bildirim Beyannamesi Formu (1 adet). Vesikalık fotoğraf (20 adet) (Farklı resim kullanılmayacaktır.) şeklinde belirlendi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum