Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Bay ve Bayan Subay Astsubay Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Bay ve Bayan Subay Astsubay Alımı

DKK Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Tarafından Subay ve Astsubay Alımı İçin İlanlar Yayınlandı. Bay ve Bayan Adayların Başvurusu Alınacak. Başvurular 2 Aralık 2016 Tarihinde Sona Erecektir.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay ve Astsubay alımı için ilanlar yayınlandı. Yayınlanan ilana göre başvurular elektronik ortamda çevrimiçi olarak 2 Aralık 2016 tarihine kadar yapılacaktır.

Subay alımı için: Adayların, alım yapılacak branşlara uygun eğitim veren okullardan en geç Ocak 2017 döneminde mezun olmaları gerekmektedir. Deniz (Güverte ve makine görevleri), Deniz, Deniz Piyade, Deniz İstihkam ve Mühendis Sınıflarında başvuran adaylarda geçerli (en son yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavından, “KPSSP3 lisans puanı” türünden en az 60 puan ve üzeri alınması şartı aranacaktır. 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; Lisans mezunları için 27 yaşını bitirmemiş olmak, Lisansüstü mezunları için 32 yaşını bitirmemiş olmak (Deniz, Deniz Piyade Sınıfını seçen adaylar için 30 yaşını bitirmemiş olmak), şartı aranır.

Astsubay alımı için: Adayların alım yapılacak branşlara uygun eğitim veren okullardan en geç Ocak 2017 döneminde mezun olmaları gerekmektedir. ) Geçerli (en son yapılan) Kamu Personel Seçme Sınavından (Önlisans mezunları için KPSSP93, lisans mezunları için KPSSP3) en az 60 ve üzeri puan almak, 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; Önlisans mezunları için 25 yaşını bitirmemiş olmak, Lisans mezunları için 27 yaşını bitirmemiş olmak, şartı aranır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum