Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS Şartsız 151 Şoför Alımı Yapıyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS Şartsız 151 Şoför Alımı Yapıyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Tarafından 151 Şoför Alımı Yapılacağı Duyuruldu. Yapılan Açıklamaya Göre İlköğretim, Lise, Önlisans ve Lisans Mezunları KPSS Şartsız Başvuru Yapabilecek.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 151 şoför alımı yapılacak. Başvurmak isteyen adaylar 22 Kasım 2016 tarihine kadar kurumun internet sitesi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirecektir.

151 şoför alımı şartları ise şöyle sıralandı: Adayların en az ilköğretim (Ortaokul 8 yıl) mezunu olmaları veya yurt
dışındaki dengi okul mezunu olmaları ve B-C-D-E Sınıfı ehliyetlerden en az birine sahip olmak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş, 20 yaşından gün almış olmak (01 Ocak 1991 ve sonrası ile-31 Aralık 1996 ve öncesi tarihlerinde doğanlar),

İlköğretim (Ortaokul) mezunları için; Askerlik hizmetini yapıyor veya yapmış olmak. Ortaöğretim Lise, Önlisans, Lisans ve üzeri mezunlar için; Mükellef askerlik hizmetine başlamamış, başlamış veya bitirmiş olmak yani bu düzeylerde askerlik şartı yok. İlköğretim mezunları arasından askerlik hizmetini yapmayanlar başvuru yapamayacak.

Başvurular nasıl yapılacak: Başvurular sadece internet üzerinden yapılmaktadır. Posta veya şahsen başvuru yapılmamaktadır. Başvurular 22 Kasım 2016 Salı günü saat 23:59’a kadar devam edecektir. Başvurular için kurumun internet adresindeki “2016 yılı 4. Dönem Deniz Sözleşmeli Er Alımı’’ ile ilgili linke tıklanıp açılan sayfadan Sözleşmeli Er için başvuru yapılacaktır. Başarılı olarak tamamlanan başvuru süreci sonunda adaylara sistem tarafından şifre verilmektedir. Şifre aldığınız takdirde başvurunuz başarıyla gerçekleştirilmiştir. Şifreler e-posta adresine gönderilmemekte, başvurunun tamamlanmasını müteakip otomatik olarak ekranda görüntülenmektedir. Bu şifreyi kaybetmeyiniz ve not alınız. Hatalı giriş yapan adaylar, başvuru sonrasında şifreleri ile tekrar Aday Girişi kısmından girerek başvurularını silip yeniden başvuru yapabileceklerdir (başvuru süresi içinde)., Ayrıca bu şifreler yardımı ile seçim aşaması sonuçlarını da öğrenebileceklerdir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
54 Yorum