Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay ve Astsubay Başvuru sonuçları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay ve Astsubay Başvuru sonuçları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Bay ve Bayan Subay ve Astsubay alımı ilanı 2 Aralık 2016 tarihinde son bulmuştu. DKK başvuruda bulunan adaylar için sonuçlar açıklanmıştır.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yayımlanan ilana göre dış kaynaktan Bay ve Bayan Subay ve Astsubay alımı  başvuruları elektronik ortamda  2 Aralık 2016 tarihinde son bulmuştu.

Subaylık için yayımlanan ilanda belirtilen şartlar branşlara uygun eğitim veren okulların her hangi birinden 2017 Ocak döneminde mezun olmaları gerekiyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz “ Güverte ve makine görevleri “ Deniz piyade, deniz istihkam ve mühendis sınıflarında başvuruda bulunan adaylar geçerli son yapılan kamu personeli seçme sınavından ( KPSS3 lisans puanı ) türünden en az 60 puan veya üzeri alınması şartı bulunmakta. Lisans mezunları için 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle ‘ düzeltilmemiş nüfus cüzdanı kaydına göre 27 yaşını bitirmemiş olmak. Lisansüstü mezunlar 32 yaşını bitirmemiş olması “ Deniz, deniz piyade sınıfını seçen başvuru yapan adaylar ise 30 yaşını bitirmemiş olması şartı aranmakta.

Astsubaylık için yayımlanan ilanda belirtilen şartlara göre eğitim veren lise, yüksek okul ve üniversitelerde uygun eğitim veren okullardan mezun olmak. Mezun olduğu okuldan 2017 Ocak döneminde mezun olma şartı aranmakta. Önlisans mezunları için son yapılan Kamu personeli seçme sınavından KPSS93, Lisans mezunları için ise KPSS3’ ten en az 60 veya üzeri puan alma şartı bulunmakta. Lisans mezunları için düzeltilmemiş nüfus cüzdanına göre 27 yaşını bitirmemiş olması ve Önlisans mezunları için ise 25 yaşını bitirmemiş şartı aranmaktaydı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.