Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı yayınladı. 2016 yılı 2. Dönem Uzman Erbaş alımı 21 Ekim 2016 ile 13 Kasım 2016 tarihleri arasında başvuru yapılacaktır.

Uzman Erbaş Alımlarında Topçu, Sürdürmen, Porsun, Deniz piyade amfibi, Motorcu, Elektirikçi, Şoför ve Fotoğrafçı gibi bir çok alanda alım yapılacak olup en az lise ve dengi okul mezunu olması ve KPSS Şartı aranmamaktadır.

İlana Başvuracak adaylar için bazı şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olması, En az lise veya dengi okul mezunu olması, 26 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1991 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir), Halen Askerlik görevini yapmakta iken başvuran adaylar için, 13 Kasım 2016 tarihi itibari ile terhislerine 6 (altı) ay ve daha az süre kalması (Askerlik hizmetini uzun dönem yapmakta olan erlerden 13 Mayıs 2016 tarihinden sonra askerlik hizmetine başlayan adaylar başvuramaz, askerlik hizmetini kısa dönem yapmakta olan erbaş erler için bu şart aranmaz.)

Askerlik hizmetini tamamlamış adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 3 (üç) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (21 Ekim 2013 tarihinden itibaren terhis olanlar), Yapılacak genel kültür sayısal yetenek, uygulamalı meslek bilgisi sınavları, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri ile mülakatlarda başarılı olmak ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca belirtilen kontenjana girmesi, Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, Askeri öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olması, FETÖ PYD, diğer terör örgütleri ve aşırı akımlar ile herhangi bir iltisak ve irtibatı bulunmaması şarttır.

Başvurular; 21 Ekim 2016 Cuma günü başlayıp 13 Kasım 2016 Pazar günü saat sona erecektir. Adaylar başvuru kılavuzunu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı internet adresindeki “2016 yılı 2’nci Dönem Uzman Erbaş Alımı’’ başlığı altında yer alan ‘İlk Başvuru” kısmından başvuru yapılacaktır. Halen askerlik görevini yapmakta olan (erbaş ve er) adaylar ise Başvuru Sayfasındaki ‘’Halen Askerlik Görevini Yapmakta Olan Adaylar” başlığına girerek başvuru yapacaklardır.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2016/2 Uzman Erbaş alımı başvuru kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum