Ders Saatleri Kısalacak

Ders Saatleri Kısalacak

MEB Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ders saatleri ve süreleri konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Öğrenci ve velileri ilgilendiren bu konuda, ders saati sürelerinin 40 dakikadan daha az olacağı konusu gündeme geldi. 

MEB tarafından son dakika açıklaması olarak yapılan ve Annem Varsa Ben de Varım kitap okuma projesine katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz şu açıklamada bulundu. “Artık öğrenme süresi kısaldı. Bu yüzden öğrenciler 40 dakika sınıfta tutulamıyor. Dikkatleri dağılan çocukları toparlanması da zor oluyor. Birkaç kez söyledim. Artık ders saati sürelerinin değiştirilmesi lazım. Bu şekilde çocuklar daha etkili ders öğrenebilir. 

Türkiye Yardım Alırken Yardım Eder Duruma Geldi

Türkiye’nin borç içerisinde olduğu yıllar artık geride kaldı. Hiç borcu kalmadığı için artık yardım eder konuma geldi. Hangi Türkiye daha iyiydi borç alan mı borç veren mi diyerek siyasi mesajlar da veren Milli Eğitim Bakanı, çocukları kendiliğinden okula çekecek zaman düzenlemelerinin yapılması taleplerini de inceleyeceklerini ifade etti. 

Eğitim Uzmanları 180 Günü Çok Buluyor

Eğitim uzmanlarının 180 güne tekabül eden ders yılı konusunda da düzenlemeler yapılması gerektiğini söylediği eğitim sisteminde, 40 dakikalık ders süreci içinde öğrencilerin kendilerini bulamadığı ve öğrenme sürecinin de olumsuz etkilendiği düşünülüyor. Herkese eşit eğitim imkanı sunulması gereken eğitim sürecinde sadelik ve anlaşılırlığı savunan uzmanların görüşleri de dikkate alınarak yeni düzenlemeler yapılabilir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum