Devlet Demiryolları 5 Personel Alımı

Devlet Demiryolları 5 Personel Alımı

Devlet Demiryolları 10 Ağustos 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. 4’ü engelli personel, 1’i eski hükümlü personel olmak üzere toplam 5 personel alımı yapacaktır.

Engelli personeller Afyonkarahisar (1 kişi), Kars (1 kişi), Konya (2 kişi) olmak üzere istihdam edilecektir. Eski hükümlü personel ise Aydın (1 kişi) ilinde istihdam edilecektir. Başvurular 15 Ağustos tarihinde başlacacak olup, İŞKUR üzerinden takip edilebilecektir.

Engelli personel alımı için : İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adaylar, noter huzurunda yapılacak kura çekimi veya sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD web sitesinde yayınlanacak 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz olarak doldurarak 20.09.2016 tarihinde, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine gelerek teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar noter çekilişi ve sözlü sınava alınmayacaktır.

Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı sanat kolunda çalıştırılmak üzere işe alınacak engelli işçilerde, yük ve yolcu taşımacılığının birlikte yapıldığı raylı sistemlerde yol bakım ve onarım işlerinde en az 1 yıl tecrübeli olmak şartı aranmaktadır Adaylar çalışmalarını işyerinden alacakları yazı, SSK sicil numarası ile SSK işyeri sicil numarasının yazılı olduğu hizmet belgesi ve SSK hizmet dökümüyle belgeleyecektir.

Tecrübe şartı istenen taleplerimize başvuru yapan adaylar, bunu belgeleyemedikleri takdirde evrakları teslim alınmayarak haklarında tutanak düzenlenecek ve Türkiye İş Kurumuna gerekli şartları taşımadığı için başvurusunun kabul edilmediği bildirilecektir. Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir), Engelli raporu, (engelli raporu vermeye yetkili hastanelerden alınacaktır.) ve İkametgâh İlmühaberi adaylardan istenen belgeler arasındadır.

Konya Depo Müdürlüğü’ne alım yapılırken dikkat edilecek mezuniyet bilgileri şu şekilde listelenmiştir : Bobinaj, Büro Makinaları, Teknik Servisi Elektrik Tesisatları ve Pano Monitörlüğü Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servisi, Elektromekanik Taşıyıcılar, Bakım Onarım Endüstriyel Bakım Onarım Görüntü ve Ses Sistemleri, Güvenlik Sistemleri Haberleşme Sistemleri, Yüksek Gerilim Sistemleri, Elektrik, Bobinajcılık ,Elektrik – Elektronik, Otomatik Kumanda, Elektrikçilik Bölümü, Elektrik Tesisatçılığı, Elektro Mekanik Taşıyıcılar, Asansör Bölümü, Endüstriyel Elektronik ,Elektronik, Radyoculuk, Monitörlük, Telekomünikasyon, Elektrik Elektronik Teknolojisi (Otomosyon Sistemleri Dalı) olarak belirtilmiş olup Konya ve Aydın alımları için geçerlidir.

Eski Hükümlü alımı için : Sözlü sınavı 27.09.2016 tarihinde saat 10.00 da TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır. Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir), Eski Hükümlü Belgesi (Cumhuriyet Savcılığından), İkametgâh İlmühaberi,  Sözlü sınavını kazanan adaylardan, tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden Sağlık Kurulu Raporu istenecektir. Sağlık kurulu raporunda; Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş) Renk Muayenesi (ishihora testi yapılmış), İşitme muayenesi yapılmış (Odyometrik incelemede saf ses ortalaması, 500,1000 ve 2000 frekansların ortalaması, 0-30 dB olmalıdır.)

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.