Devlet Hava Meydanları Açıktan 88 Memur Alımı

Devlet Hava Meydanları Açıktan 88 Memur Alımı

25 Ağustos 2016 Tarihinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Tarafından 88 Personel Alım İlanı Yayınlandı. Başvurular 29/08/2016 - 30/09/2016 Tarihlerinde Olacak.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü 'nce 25 Ağustos 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Asistan Hava Trafik Kontrolörü: 25 adet, Stajyer Hava Trafik Kontrolörü: 63 adet personel alımı yapılacak.

Adaylar kurumun internet sitesinden temin edecekleri başvuru formu ile beraber, istenen belgelerle birlikte 29 Ağustos 2016 ile 30 Eylül 2016 tarihleri arasında DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında olacak şekilde şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır.

Asistan hava trafik kontrolör adayları için, T.C. vatandaşı olmak, 4 yıllık fakülte veya 4 yıllık yüksek okul mezunu olmak. ICÂO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. Geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak, “SHY 65-01 Hava Trafik Kontrolör Hizmetleri Personeli Lisans Değerlendirme Yönetmeliği” İlan edilen KPSSP3 puan türünden 70 ve daha üzeri puan aldığını belgelemek.

Stajyer hava trafik kontrolör adayları için, T.C. vatandaşı olmak, Hava Trafik Kontrol Kursunun Başlayacağı 05 Aralık 2016 tarihi itibariyle, 27 yaşından gün almamış olmak, (05 Aralık 1990 ve sonrasında doğmuş olmak.) 4 yıllık fakülte veya 4 yıllık yüksek okul mezunu olmak, ICAO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak, İlan edilen KPSSP3 puan türünden 70 ve daha üzeri puan aldığını belgelemek. Son başvuru tarihi itibariyle, İngilizce dilinde YDS sınavından en az 70 veya bu puan sahibi olmak şart.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü 88 Personel Alım İlanı Metni İçin Tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum