Devlet Hava Meydanları Kamu Personeli Alımları İnternet Başvuruları

Devlet Hava Meydanları Kamu Personeli Alımları İnternet Başvuruları

Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ bünyesinde sözleşmeli kadrolara yeni memur alımları yapılıyor. Başvurulara dair tüm detayları ve süreci bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarına sözleşmeli statüde yeni memur alımları kapsamında Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ Genel Müdürlüğü için başvurular alınıyor. Yeni kadrolara yapılacak olan başvurulara dair tüm süreç ve şartları bu haberimizde hazırladık.

BAŞVURU TARİHLERİ

Adaylar başvurularını online olarak tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru için Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı internet sitesi üzerinden tüm işlemler tamamlanabilir. Başvuru ekranına haberimizin en altından ulaşabilirsiniz. Son başvuru tarihi 26 Temmuz 2021’dir.

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI

T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, KPSS’den en az 70 almak, 4 yıllık üniversite mezunu olmak ve kılavuzda yer alan diğer başvuru özel hükümlerini içermek gerekiyor.

Öte yandan özel hükümler şu şekildedir: Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Sağlık Talimatı (SHT-MED) hükümlerine göre yetkili hastane tarafından düzenlenecek Sınıf 3 Sağlık Sertifikası almak,

Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak,

Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek ve geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Başvuru Ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.