Devlet Memurluğundan Atılan Fetö’cülere Bunlar Olacak

Devlet Memurluğundan Atılan Fetö’cülere Bunlar Olacak

01 Eylül 2016 Resmi Gazetenin yayımlanması üzerine devlet memurluğundan atılan fetö’cü memurlara nasıl işlem yapılacak. Haber detayında.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nca 15 Ağustos 2016 tarihinde kararlaştırıldığı ve 01 Eylül 2016 da resmileştirildiği kaydedildi. Görevden alınan kamu görevlilerine nasıl işlem yapılacak.

Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgelerinin ve pilot lisanslarının iptal edileceği ve bu kişilerin oturdukları kamu konutlarından veya lojmanlar 15 gün içinde boşaltılacağı belirtildi. Görevden alınanların unvanları yani büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamazlar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamazlar. Buna bağlı olarak Yurt dışındaki fetö okulları lisansları iptal edildi.

Kararnamenin 5'inci maddesi birinci fıkraya göre ilgili pasaport birimine isimleri bildirilen kişilerin eşlerine ait pasaportlar da genel güvenlik açısından mahzurlu görülmesi halinde aynı tarihte İçişleri Bakanlığınca iptal edilecektir. Erken alınan ücretler varsa Maliye Bakanlığının hesaplamalarıyla (faiz) birlikte taraflardan tahsil edilecektir.

KHK ile dershaneler ve öğrenci eğitim merkezlerinde 14 Mart 2014 itibarıyla eğitim personeli olarak çalışmakta olup 1 Ocak 2014 itibarıyla en az 6 yıl sigorta primi ödeyenler, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) şartı aranmadan öngörülen diğer koşulları taşımak suretiyle 6 ay içinde bir defaya mahsus olmak üzere yapılacak sözlü sınavda başarılı oldukları takdirde, kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerdeki boş sözleşmeli öğretmen pozisyonlarına atanabilecekler. Kendi isteğiyle emekli olan hakim ve savcılar göreve dönebilecek.

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum