Devlet Opera ve Bale Koro Sanatçı Alımı

Devlet Opera ve Bale Koro Sanatçı Alımı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından Sözleşmeli Sanatçı alınacağı duyuruldu. Başvurular başlamış olup 09 Aralık 2016 da sona erecektir.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından Sözleşmeli Sanatçı alınacağı duyuruldu. Başvurular başlamış olup 09 Aralık 2016 da sona erecektir. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Samsun tarafından 2 kişi Bale Sanatçı istihdam edileceği açıklandı. Alınacak personel Samsun olarak çalışma adresi belirtilmiş olup Türkiye geneli başvurular alınacaktır.

2 kişi Orkestra Sanatçısı (1 kişi Soprano 1 kişi Mezzo Soprano) için aranan şartlar: Adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin belirtilen genel şartlar ile birlikte özel şartlar aranır. Yükseköğrenim Kurumu bünyesinde müzik ve sahne sanatları eğitimi veren fakülte, akademi ve konservatuarlardan lisans düzeyinde mezun olmaları ya da son sınıfta öğrenimlerine devam ediyor olmaları gerekmektedir.

Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Temsil Gün Başına Çalışma Grubunda çalıştırılacak Orkestra ve Bale Sanatçısı olarak çalıştırılacak sanatçılar, Müdürlük Sanat Kurulu’nca dinleme ve denemeye tabi tutularak başarılı olanlar ile kadro ihtiyacı durumuna göre sözleşme yapılacaktır. Sanat Kurulu’nca gerekli görülmesi halinde, dinleme ve denemeye branş uzmanı gözlemciler de davet edilebilir. Göreve alınanlardan gerekli görülenler tekrar dinleme ve denemeye tabi tutulabilirler.

Sanat Kurulu’nca gerekli görülmesi halinde, dinleme ve denemeye branş uzmanı gözlemciler de davet edilebilir. Göreve alınanlardan gerekli görülenler tekrar dinleme ve denemeye tabi tutulabilir. Dinleme ve denemede başarılı olmayanlarla sözleşme yenilenmez.

Başvurularda 2 Kişi Orkestra Sanatçısı için gerekli belgeler Diploma Örneği, 2 Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdan Fotokopisi ve Dilekçe İle birlikte en geç 09 Aralık 2016 gününe 17:00 kadar Müdürlüğe şahsen adrese yapılabilir. Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, Atatürk Bulvarı Kale Mah. No. 167 Atatürk Kültür Merkezi İlkadım SAMSUN

2 kişi Orkestra Sanatçısı ( Soprano Mezzo Soprano ) alım ilan klavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.