Devlet Opera ve Bale Sözlü Sınavla 16 Personel Alımı

Devlet Opera ve Bale Sözlü Sınavla 16 Personel Alımı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından Sözleşmeli Personel alınacağı duyuruldu. Alınacak Personel sayısı 16 olarak açıklandı. Başvurular başlamış olup 19 Mart 2017 de sona erecektir. Haber Detayda..

Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünün personel ihtiyacını karşılamak üzere Mersin 6 Bale Sanatçısı, Antalya 4 Bale Sanatçısı ve Samsun 6 Bale sanatçısı Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Çalışma Grubunda Temsil Gün Başına pozisyonuna alınacaktır.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından Mersin 6 kişi, Antalya 4 Kişi ve Samsun 6 kişi Bale sanatçısı istihdam edileceği açıklandı. Alınacak personel Samsun, Antalya ve Mersin çalışma adresi belirtilmiş olup Türkiye geneli başvurular alınacaktır.

16 kişi Bale Sanatçısı için aranan nitelikler: Adaylarda 657 sayılı Devlet Memur Kanununun 48. Maddesi birinci fıkrasının (a) bendinin belirtilen genel şartlar ile birlikte özel şartlar aranır. Yükseköğrenim Kurumu bünyesinde müzik ve sahne sanatları eğitimi veren fakülte, akademi veya konservatuvar bale bölümünden en az lise düzeyinde mezun olmaları ya da lisans düzeyinde öğrenimine devam ediyor olmaları şartı aranır.

Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Temsil Gün Başına Çalışma Grubunda çalıştırılacak Bale Sanatçı olarak çalıştırılacak sanatçılar, Müdürlük Sanat Kurulu’nca dinleme ve denemeye tabi tutulacak olup başarılı olanlar ile kadro ihtiyaç doğrultusuna göre sözleşme yapılacaktır. Bir yabancı dili (tercihen İngilizce) iyi derecede bilmesi veya bilgisayar programlarını yeterli düzeyde kullanıyor olması yanı sıra Bale, opera ve Tiyatro konularında iyi derecede genel kültür ve bilgi sahibi olması nitelikleri aranmaktadır.

Başvurularda 16 Kişi Bale Sanatçısı için gerekli belgeler Diploma Örneği, 2 Adet Fotoğraf, Kimlik Fotokopisi ve Başvuru Dilekçe İle birlikte en geç 19 Mart 2017 gününe 17:00 kadar Müdürlüğe şahsen adrese yapılabilir.

Başvuracaklar için başvuru adresi şöyle: Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Hanımeli Sokak No: 11 Sıhhiye Çankaya/ Ankara Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı / Eğitim Şube Müdürlüğü Kat 3

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.