Devlet Personel Başkanlığı 3890 Personel Alımına Başvuracakları Uyardı

Devlet Personel Başkanlığı 3890 Personel Alımına Başvuracakları Uyardı

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı değişiklik. Devlet Personel Başkanlığı 28 Şubat 2017 tarihinde 3890 personel alımı için uyarıda bulundu.

24 Şubat 2017 tarihinde sağlık bakanlığı ve Türkiye kamu hastaneleri kurumu 3890 personel alım ilanı yayınladı. Alınacak personeller 10 Çocuk gelişimci, 102 Ebe, 54 Fizyoterapist, 2400 Hemşire, 15 Perfüzyonist, 1207 Sağlık Teknikeri, 62 Sağlık Teknisyeni, 40 Sosyal Çalışmacı olarak istihdam edilecektir. 3890 personel alımında kadro dağılımlarına göre öğrenim durumları şöyle: 2280 lisans mezun, 1207 Ön lisans mezun ve 401 Ortaöğretim lise ve dengi mezunlarından oluşmaktadır.

Devlet Personel Başkanlığı Sağlık Bakanlığı 3890 kişi alımı için duyuruda bulundu. Duyuru şöyle: Perfüzyonist pozisyonunda tercih yapmak isteyen adayların, tercih işlemlerinin başlayacağı 2 Mart 2017 tarihinden önce mutlaka Devlet Personel Başkanlığı Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir. Anılan Başkanlığın duyurularına istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

Ayrıca ifadesi ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 2/9 Mart 2017 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca gerçekleştirilecek olanlar için KPSS 2017-3 Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kamu Kuruluşlarının kadroları merkezi yerleştirmede sadece Lisans üstü öğrenimlere istinaden PERFÜZYONİST unvanlı kadroya başvuruda bulunacak olan adaylar, daha önce Devlet Personel Başkanlığınca mezuniyet bilgileri alınmamış olanların 01 Mart 2017 tarih Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar belgelerini teslim etmeleri gerek.

Teslim edilecek belgeler şöyle: Her bir kadro için 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunda belirtilen alanlarda düzenlenmiş yüksek lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ve Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi ile birlikte Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Perfüzyon kadrolarına Perfüzyon yüksek lisans programı dışında öğrenimi bulunan adaylar dışında başvurular kabul edilmemektedir. Adaylara önemle duyurulur.

Başvuracak adaylar istenen belge ve dökümanlarla 02 Mart 2017 başvurular başlayacak olup 09 Mart 2017 mesai saati bitimine kadar başvurmaları gerekmektedir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum