Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personeli Alımı

Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personeli Alımı

Devlet Personel Başkanlığı 23 Aralık 2015 Tarihinde Personel Alımı Yapacağını Duyurdu. DPB Yaptığı Açıklamada 25 Adet Kadroya Devlet Personel Uzman Yardımcısı Alınacağı Bildirildi.

23 Aralık 2015 tarihinde devlet personel uzman yardımcısı alım ilanı yayınlandı. Devlet Personel Başkanlığı’nca yayınlanan kamu personeli alım ilanına başvurular 11-15 Ocak 2016 tarihleri arasında Kuruma şahsen veya posta ile yapılacaktır. Toplam 25 kişi 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/A maddesi uyarınca kadrolu olarak istihdam edilecektir.

DPB uzman yardımcısı başvurusu için ise şartlar şöyle sıralandı: hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunu olmak. 1981 yılında ve sonrası doğanlar bu ilana başvurabilecektir. ÖSYM tarafından 2014 veya 2015 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları sonucuna göre (KPSSP47 puan türünden) 80 ve daha yüksek puan almış olmak. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak. Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel hali bulunmamasına dair rapor istenecektir.

Devlet Personel Uzman Yardımcısı olabilmek için iki aşamalı elemeden geçilmek zorunda. Önce müracaat edenler arasından yapılacak puan sıralamasında ilk (300) aday yazılı sınava çağırılacak. Daha sonra yazılı sınavda başarılı olanlar arasında mülakat yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.