Devlet Personel Başkanlığı KPSS Tercih Rehberi Çalışma Şekli

Devlet Personel Başkanlığı KPSS Tercih Rehberi Çalışma Şekli

E Devlet bünyesinde Devlet Personel Başkanlığı KPSS tercih rehberi hizmeti sunulmaktadır.

Bu tercih sisteminde sizi ilgilendiren ilanları kolay bir şekilde bulabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu kapsamda yazımızda sizlere kısaca bu sistemin nasıl işlediği hakkında bilgiler verecek ve sistemi en iyi şekilde kullanmanızı sağlayacağız.

Çalışma Sistemi
İlk olarak sisteme girdiğinizde sizlerden eğitim durumunuz istenmektedir. Bu durumda ortaöğretim, ön lisans, lisans ve özel eğitim koşulları şeklinde sıralanan seçeneklerden birisini tercih etmeniz gerekmektedir. Bu eğitim bilgilerinde mezun olduğunuz eğitim alanının özel bilgilerini de girmeniz gerekmektedir. Örnek olarak verecek olursak lisans seçeneğini tercih etmeniz durumunda hangi bölümden mezun olduğunuzu da seçmeniz gerekmektedir.

Bunların yanı sıra sizlerden il, ilçe, kurum, kadro gibi daha ayrıntılı bilgiler de istenilmektedir. Bu bilgileri de girdikten sonra aradığınız niteliklere uygun ilanlar karşınıza çıkarılacaktır. Bu sayede de tercih yaparak istediğiniz ilana yerleşebilmeniz daha da kolay olacaktır. Dilerseniz bu seçeneği seçmeden işlemleri yapabilirsiniz.

Bu kriterlere göre arama gerçekleştikten sonra ise karşınıza her bir ilanda yer alan özel şartlara ait kodlar da çıkarılacaktır. Bu kodları da teker teker inceleyerek sizlere uyup uymadığına bakmanız gerekmektedir. Aksi takdirde tercih yaparak kazansanız dahi atamanız gerçekleştirilmeyecektir. İşte bu sebeple son derece hassas bir alanda tercih yapmakta olduğunuzu da unutmamanız gerekmektedir. Bununla birlikte ilan şartları içerisinde “veya” ibaresi ile seçimlik olarak sunulan hususlardan birisini taşımanızın da yeterli olduğunu ifade etmek isteriz.

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.