Devlet Su İşleri 1.431 Personel Alımı Yapacak (Son Güncel Durum)

Devlet Su İşleri 1.431 Personel Alımı Yapacak (Son Güncel Durum)

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri İçin açıklanan kadrolardan geriye 1.431 kontenjanlık DSİ kadrolarına başvurular kaldı. İşte sürece dair son güncel durum.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın açıklamasının ardından kadroların birçoğuna atama yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü için açıklanan kadrolara atamalar yapıldı. Geriye Devlet Su İşleri için kadrolar kaldı.

5.064 Personel alımı açıklandı.

Tarım, DSİ ve OGM için taşra ve merkez teşkilatlarına 5.064 kadronun açıklanmasından sonra, 1.800 kadro için atama OGM'ye yapıldı. Ardından geçtiğimiz günlerde de Tarım ve Orman Bakanlığı için 1.833 kadroya atama gerçekleştirildi. Şimdi sıra DSİ için geriye kalan ve açıklanan kadrolara atamada. İşte atama yapılanlar ve atama yapılacak olanlara dair diğer detaylar.

Tarım ve Orman Bakanlığı 1.800 personel alımı yapıldı

523 Ziraat Mühendisi, 392 Veteriner Hekim, 135 Gıda Mühendisi, 86 Orman Mühendisi, 51 Su Ürünleri Mühendisi, 15 Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi, 7 Harita Mühendisi, 24 Avukat, 23 Laborant, 23 Kimyager, 23 Biyolog, 10 Veteriner Sağlık Teknikeri, 10 Ziraat Tekniker, 3 Veteriner Sağlık Teknisyen, 3 Ziraat Teknisyen, 182 Büro Personeli, 190 Orman Muhafaza Memuru, 100 Koruma ve Güvenlik Görevlisi olmak üzere 1800 yeni kadroya atama yapıldı.

OGM 1.833 personel alımı yapıldı

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde 500 orman muhafaza memuru alımı, 50 Mühendis (Orman Endüstri Mühendisi) alımı ile 283 mühendis (orman mühendisi) alımı

Devlet Su işleri 1.431 kadroya personel alımı yapılacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan açıklama gelmiş; mühendis, veteriner hekim, pilot, orman muhafaza memuru, laborant, biyolog, sağlık teknikeri, güvenlik görevlisi gibi kadrolara atamalar açıklanmıştı. İŞ İLANLARI KARİYER olarak DSİ personel alımı sürecini takip ediyor ve en ufak detayı sizlerle paylaşıyoruz. DSİ personel alımına dair gelişme oldukça aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımızda ve mobil uygulamalarımızda anında öğrenebileceksiniz.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum