Devlet Su İşleri 8 Şehirde Memur Alımı Online Başvuruları 7 Mayıs Son

Devlet Su İşleri 8 Şehirde Memur Alımı Online Başvuruları 7 Mayıs Son

Devlet Su İşleri “DSİ” Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılı kamu personeli memur alımları kapsamında kadrolu olmak üzere 8 şehrimizde başvurular tamamlanıyor. DSİ memur alımları başvuru süreci ve DSİ memur alımları başvuru şartları.

Devlet Su İşleri DSİ Genel Müdürlüğü bünyesinde merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre kadrolu olmak üzere 8 ilde memur alımları tamamlanıyor. Devlet Su İşleri 8 Şehirde Memur Alımı Online Başvurular 7 Mayıs’ta Son. İşte başvuru süreci ve kontenjanlara dair tüm detaylar.

Başvurular Nasıl Olacak?

DSİ memur alımı için adaylar başvurularını 7 Mayıs günü de dahil olmak üzere yapabileceklerdir. Başvurular DSİ personel alımı internet sitesi üzerinden çevrim içi olara yapılıyor.

Başvuru Şartları

DSİ memur alımı için 657 sayılı DMK 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 2020 yılı KPSSP3 puan türünden asgari 70 puana sahip olmak, yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak gerekiyor gerekmektedir.

8 İl ve Kontenjan Dağılımı

DSİ memur alımları 1 Ardahan, 1 Bingöl, 1 Bitlis, 2 Gümüşhane, 1 Hakkâri, 1 Kars, 2 Mardin/ Dargeçit, 1 Şırnak için 10 İnşaat mühendisi alımı ile 1 Şırnak ili için Makine Mühendisi alımı olmak üzere gerçekleştirilecek.

Mezuniyetler

10 İnşaat Mühendisi alımı için İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak, 1 Makine Mühendisi alımı için Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.