Devlet Su İşleri DSİ İşçi Alımı Sonuçları! Asıl-Yedek Liste Açıklandı

Devlet Su İşleri DSİ İşçi Alımı Sonuçları! Asıl-Yedek Liste Açıklandı

Devlet Su İşleri DSİ bünyesinde 2022 yılı kamu işçi BEKÇİ alımı başvuruları kapsamında kura duyurusu yayımlandı. DSİ taşra teşkilatı sürekli işçi (bekçi) alımı noter kurası sonucu asıl – yedek adaylar belli oldu.

Devlet Su İşleri DSİ Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere Koruma ve Güvenlik Hizmetleri için 50 adet daimi işçi “Bekçi” alımına ilişkin noterde çekilen ve asil ile yedek adayların belirlendiği kura sonucu açıklandı. Kurada asil olarak belirlenen adayların evrak teslim süreci ile ilgili DSİ ayrıca duyuru yapacak. İşte detaylar.

DSİ evrak kontrol süreci

DSİ kura sonucu asil ve yedek adayları açıkladıktan sonra ayrıca atama duyurusu da yayımlayacak. Asıl aday olarak atamaya hak kazananların atamaya esas belgeleri Genel Müdürlüğün ilgili birimi tarafından kontrol edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar ile atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ve yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olanların atama işlemleri yapılmayacak yerlerine sıralı yedek adaya çağrı yapılacağı belirtildi.

Kura sonucu yedek aday çağrısı nasıl olacak?

Noter kurası sonucu asıl olarak yerleştirme işlemi yapılanlardan süre içerisinde göreve başlamayanlar/feragat edenler atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanlar, göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanlar, İşletme Toplu İş Sözleşmesi gereğince 4 aylık deneme süresi içerisinde sözleşmesi feshedilenler ile deneme süresinde sözleşmesini feshedenlerin yerine sıralı yedek çağrılacaktır.

Kura sonucu asil yedek listeler

Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç olmak üzere yedek aday çağrılacak. İşte atama sonucu asil ve yedek listeler.

DSİ asil-yedek listeler.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum