Devlet Su İşleri En Az Lise Daimi Personel Alıyor

Devlet Su İşleri En Az Lise Daimi Personel Alıyor

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından İŞKUR üzerinden yapılan açıklamada en az Lise mezunlarından daimi kadroda personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) İŞKUR’da yayınlanan ilanda en az Lise mezunlarından GAP 15. Bölge Müdürlüğü (Şanlıurfa) bünyesinde istihdam edilmek üzere daimi kadroda toplamda 2 personel alımı yapılacağını açıklamıştır.

Adaylar için başvuru tarihi

Adaylar için başvuru tarihi 19 Nisan 2021 tarihinde (19 Nisan dahil) sona erecektir.

Adaylar için başvuru şekli ve yeri

 İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 18 - 35 yaş arasında olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak), Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak ve Şanlıurfa Merkez ve belirtilen ilçelerinde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Beden İşçisi için aranan nitelikler (1 personel Sadece Eki Hükümlü/TMY olanlar)

Eski hükümlü ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananların; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (ğ) bentlerinde yer aldığı şekilde durumlarını belgelendirmek, Lise ve dengi okulların herhangi bir bölümünden mezun olmak.

Puantör için aranan nitelikler (1 personel Sadece Engelli olanlar)

En az yüzde 40 ve üzeri Engelli Sağlık Kurulu Raporu olmak, Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren Meslek Yüksek Okullarının herhangi bir bölümünden mezun olmak ve EKPSS sınavına girmiş olmak.

Adaylar için İŞKUR başvuru numaraları; 00005980555 ve 00005980889’dur.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum