DHM Açıktan Atama İle 65 Personel Alımı

DHM Açıktan Atama İle 65 Personel Alımı

11 Nisan 2016 Tarihinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Asistan - Stajyer Hava Trafik Kontrolörü Alımı İçin İlan Yayınladı. Başvurular 28 Nisan 2016 Tarihinde Sona Erecek.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 11 Nisan 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. Asistan Hava Trafik Kontrolörü olarak 5 kişi, Stajyer Hava Trafik Kontrolörü olarak 60 kişi olmak üzere toplam 65 kişi istihdam edilecektir.

Başvurular Başvuru Formu ve istenen belgelerle birlikte 12 Nisan 2016 tarihi ile 28 Nisan 2016 tarihleri arasında DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü Adayları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak. 05-06 Temmuz 2014 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavı puanları geçerlidir.

Asistan hava trafik kontrolör adayları için, T.C. vatandaşı olmak, 4 yıllık fakülte veya 4 yıllık yüksek okul mezunu olmak. ICÂO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak, Geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak. Hava yer ve yer sesli iletişiminde Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak. Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınır ve yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.

Stajyer hava trafik kontrolör adayları için, T.C. vatandaşı olmak, Hava Trafik Kontrol Kursunun Başlayacağı 06 Haziran 2016 tarihi itibariyle, 27 yaşından gün almamış olmak, (06 Haziran 1990 ve sonrasında doğmuş olmak.) 4 yıllık fakülte veya 4 yıllık yüksek okul mezunu olmak. ICAO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak. Hava yer ve yer sesli iletişiminde Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak. Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınır ve yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler. Son başvuru tarihi itibariyle, İngilizce dilinde YDS sınavından en az 70 puan yabancı dil belgesine sahip olmak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.