DİB Naklen 200 Kuran Kursu Öğreticisi Alacak

DİB Naklen 200 Kuran Kursu Öğreticisi Alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı 'nca 1 Ağustos 2017 tarihinde kamu personeli statüsünde 200 Kur'an Kursu Öğreticisi alımı yapılacak. Başvurular 08 Ağustos 2017 tarihine kadar yapılacaktır. İlana kurumda farklı unvanlarda çalışanlar başvurabilecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan ilana göre kurumda görevli çalışan personeller arasından kamu personeli statüsünde 200 Kur'an Kursu Öğreticisi alımı yapılacak.

Sınava başvuru yapmak isteyenlerden Diyanet İşleri Başkanlığı merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklardır.

Yurtdışından sınava başvuracak adaylar adına adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir. Başvurular 08 ağustos 2017 tarihine kadar yapılacaktır.

Başvuru şartları: Halen Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine
göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak. Memuriyette adaylığı kalkmış olmak. İmam hatip lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak.

Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak. Hafız olmak. Erkek olmak. Diyanet İşleri Başkanlığı 'nca 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yapılan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavının (MBSTS) her hangi birinden en az 60 (altmış) puan almış olmak. Halen Kur’an kursu öğreticisi olarak çalışmamak veya bu unvanda müktesebi bulunmamak şart.

DİB 200 Kur'an Kursu Öğreticisi alımı resmi ilan metni için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.