Dicle Kalkınma Ajansı KPSS puanı ile 9 personel alıyor

Dicle Kalkınma Ajansı KPSS puanı ile 9 personel alıyor

23 Kasım 2020 Resmi Gazete iş ilanlarına göre; kalkınma ajansı olarak faaliyet gösteren Dicle Kalkınma Ajansı tarafından farklı unvanlarda olmak üzere 9 kişilik personel alımı yapılacağı açıklandı. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Kamu kurumlarında görev alacak olan personel alımları için iş ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Dicle Kalkınma Ajansı bünyesinde yapılacak olan personel alımları için başvuru kılavuzu yayımlandı. başvuru süreci Aralık ayında başlayacak!

Dicle Kalkınma Ajansı

Şehirlerin ve bölgelerin kalkınmaları, sosyal ve ekonomik açıdan gelişmeleri için kamu hizmeti vermeye devam eden personel alımları dahilinde başvuru kılavuzları yayımlanırken; Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerini kapsayan TRC3 bölgesinde çalışmalarına devam eden Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA)tarafından  personel alımları yapılacağı beyan edildi.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Dicle Kalkınma Ajansına yapılacak olan kamu personeli alımları için 7 uzman, 1 hukuk müşaviri, 1 iç denetçi olmak üzere toplam 9 personel alınacağı açıklandı. Başvuruların kabul edilmesi için unvanlar bazında yer alan ve kurum tarafından talep edilen başvuru şartlarına uygun olunması zorunludur.

Başvuru Süreci

23 Kasım 2020 tarihli kamu personeli alımları dahilinde yayımlanan personel alımları için başvuru süreci 14 Aralık 2020 tarihinde başlayacaktır. Her aday başvurusunu bakanlı resmi internet adresleri arasında yer alan Ajans Sınav Başvuru platformu üzerinden online olarak yapacaktır.

25 Aralık 2020 tarihine kadar devam eden personel alımları için 31 Aralık 2020 tarihinde ön değerlendirmeden hak kazanan adayların listesi açıklanacak olup; Dicle Kalkınma Ajansı, Yenişehir Mah. Kızıltepe Cad. No: 6/1 Artuklu/MARDİN adresinde sözlü sınav uygulaması yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Başvuru yapacak olan adaylardan KPSS puanı için en az 80 puan talep edilmektedir.

Uzman Personel alımı için Ziraat Mühendisliği, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Biyosistem Mühendisliği, Tarım Ekonomisi, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü, Tarla Bitkileri, Bahçe Bitkileri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Bitki Koruma mezunu olan adaylar arasından 1 kişilik alım yapılacak olup; Mimarlık, Mühendislik mezunlarından da 2 kişi istihdam edilecektir.

Şehir ve Bölge Planlama mezunu olan adaylar arasından 1 kişilik alım yapılacak olup; Sosyoloji alanından mezun olan adaylar için 1 kişili alım yapılacaktır.

Hukuk, İktisat, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Ekonometri ve Turizm İşletmeciliği alanlarından mezun olan adaylar arasından 2 kişi alınacak olup; YDS dil sınavı puanı için 70 asgari puan şartı bulunmaktadır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.