Dışişleri Bakanlığı 2 Sözleşmeli Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı 2 Sözleşmeli Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı 20 Eylül 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. Personel alımı için son başvuru tarihi 7 Ekim 2016 olarak belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı Manila Büyükelçiliği’ne ve St. Petersburg Başkonsolosluğu’na Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alımı yapacaktır. Manila Büyükelçiliği için son başvuru tarihi 7 Ekim, St. Petersburg için son başvuru tarihi 10 Ekim olarak belirtilmiştir. Başvurular, büyükelçiliğe veya başkonsolosluğa posta yoluyla veya şahsen yapılacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek olarak paylaşılmıştır.

Genel şartlar dışında Manila Büyükelçiliği başvurusunda istenen şartlar; Sınav tarihi (24 Ekim 2016) itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, ikinci yabancı dil olarak Filipino tercih edilecektir.

Genel şartlar dışında St. Petersburg Başkonsolosluğu başvurusunda istenen şartlar; Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, Çok iyi derecede Rusça ve Türkçe bilmek olarak belirtilmiştir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum