Dışişleri Bakanlığı 20 Aday İhtisas Memur Alımı Duyuruldu

Dışişleri Bakanlığı 20 Aday İhtisas Memur Alımı Duyuruldu

Dışişleri Bakanlığı Ankara merkezde görevlendirilmek üzere 20 Aday Konsolosluk ve İhtisas Memur alım ilanı 30 Ekim 2017 de yayınladı.

Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu ünvan ile atama yapılabilecek azami kadro sayısı 20’dir. Giriş sınavını kazananların atamaları, varsa müktesep maaş dereceleri de göz önünde bulundurularak, genel idare hizmetleri sınıfından 7 ile 9’uncu derece kadrolara yapılabilecektir.

Başvuracak adaylarda aranan genel şartlar: 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1982 ve daha sonra doğmuş olanlar) ve Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yüksek öğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olmak gerekmektedir.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Çok iyi derecede tabloda belirtilen yabancı dilleri bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmesi gerekmektedir.

Giriş sınavı başvuruları 1 Kasım 2017 Çarşamba günü başlayacak ve 20 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, Bakanlığın internet adresli sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.