Dışişleri Bakanlığı 30 Aday Meslek Memuru alacak

Dışişleri Bakanlığı 30 Aday Meslek Memuru alacak

Dışişleri Bakanlığı 30 Memur Alım ilanı 10 Ekim 2017 de yayınlandı. Başvuracaklar için başvurular 12 Ekim ile 31 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Dışişleri Bakanlığı 30 personel alıma aşağıdaki link adresindeki kılavuzda bütün şartlar mevcuttur. Bakanlığın alacağı 30 personelin başvuruları 12 Ekim 2017 de başlayacak olup 31 Ekim 2017 de son bulacaktır.

Başvurular 12 Ekim 2017 de başlamış olup İş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Bakanlıkça herhangi bir değişiklik yapılması mümkün olmayacaktır.

Sözleşmeli personel Bakanlık tarafından istihdam edilecektir. Başvuracaklardan KPSS şartı aranmayıp 35 yaşına kadar olan adaylar başvurabilirler.

Başvuracaklarda aranan bazı şartlar: Uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım veya psikoloji bölümü mezunu olmaları gerek. YDS Yabancı Dil Sınavı İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinin birinden en az 85 puan almış olmak şart. Sınav giriş tarih itibari ile 35 yaşından gün almamış adaylar başvuru yapabilir.

Giriş sınavı başvuruları 12 Ekim 2017 Perşembe günü başlayacak ve 31 Ekim 2017 Salı günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular Bakanlığın internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır. Başvuru için gerekli olan bilgiler ve elektronik ortamda iletilecektir.

İstenen belgeler: T.C. kimlik numarası, Mevcut görünümü yansıtan vesikalık fotoğraf (erkekler için sakalsız ve kravatlı) ve Diploma veya mezuniyet belgesi (Yabancı üniversitelerden alınmış olması halinde YÖK onaylı denklik belgesinin de iletilmesi gerekmektedir). Diğer belgeler için kılavuzu dikkatli inceleyiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.