Dışişleri Bakanlığı 41 Yaş Sınırlı Kamu Personeli Alımı Yapacak! KPSS Yok

Dışişleri Bakanlığı 41 Yaş Sınırlı Kamu Personeli Alımı Yapacak! KPSS Yok

Dışişleri Bakanlığına KPSS şartı olmadan 41 yaş sınırı olmak üzere yeni sözleşmeli kamu personeli alımı başvuruları alınıyor. Başkonsolosluk memur alımı başvuru şartları ve tüm süreç bu yazımızda.

Dışişleri Bakanlığı tarafından Münih Başkonsolosluğu için Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu başvuru ilanı yayımlandı. Başvurulara dair tüm detayları ve şartları araştıran adaylar için bu yazımızda gerekli bilgileri hazırladık. T.C. Münih Başkonsolosluğunda münhal bulunan Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alımı başvuru süreci ve detaylar şu şekildedir:

BAŞVURU ŞARTLARI

T.C. Vatandaşı olmak,  Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak (Almanya’da lise düzeyinde mezuniyet için “Abitur” veya “Fachabitur” tamamlamış olmak),

Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek gerekiyor.

BAŞVURU SÜRECİ

Adaylar başvurularını en geç 14 Mayıs 2021, Pazartesi günü mesai bitimine kadar tamamlamaları gerekiyor. Başvuru için Başkonsolosluğa posta ile gerekli belgeler gönderilebilecek veya şahsen yapılabilecek.

Münih Başkonsolosluğu Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum