Dışişleri Bakanlığı 50 Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı 50 Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı Yazılı ve sözlü sınav ile Memur alım ilanı yayınladı. Alımlara başvuracak adaylar için başvuru 04 Ocak 2017 başlayıp 13 Ocak 2017 sona erecektir.

Dışişleri Bakanlığı Memur Alım Sınavları Duyurusu: 04 Ocak 2017 başlayacak ve 13 Ocak 2017 saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, Bakanlığın internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Ayrıca KPSS şartı aranmamaktadır. Giriş sınavı yazılı ve sözlü aşamalarından oluşmaktadır. Sınavın yazılı aşaması 28 ve 29 Ocak 2017 tarihlerinde Ankara’da yapılacaktır. Ankara iş ilanları kariyer.

Başvuracak Adaylarda Aranan Şartlar: 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar), Yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin, Lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya Sosyal bilimler, mühendislik fakültelerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış bulunmuş olması gerekmektedir.

Başvuracak adaylarda aranan şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak ve 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar) gerekmektedir. Sınavların yapılacağı yabancı diller, 2015, 2016 veya 2017 yıllarında sınava girilmiş yabancı dilde alınmış olan asgari YDS/e-YDS puanları ile atama yapılabilecektir.

Başvuru için gerekli belgeler: T.C. kimlik numarası, YDS/e-YDS veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından alınan sonuç belgesi, Diploma veya mezuniyet belgesi, Mevcut görünümü yansıtan vesikalık fotoğraf (erkekler için sakalsız ve kravatlı), Varsa lisansüstü eğitim Sınava girilecek yabancı dil haricinde, ikinci veya üçüncü bir dilden 2015, 2016 veya 2017 yıllarında alınmış en az 85 düzeyinde YDS/e-YDS puanı olanların, yazılı sınavda ilave puan almaya hak kazanabilmeleri için, anılan sınavlara ilişkin sonuç belgelerini de diğer başvuru evrakıyla birlikte iletmeleri gerekmektedir.

Başvuru yeri ve şekli: Giriş sınavı başvuruları 04 Ocak 2017 günü başlayacak ve 13 Ocak 2017 günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular Bakanlığın internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile elektronik ortamda yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.