Dışişleri Bakanlığı 60 Memur Alımı Sınav Duyurusu

Dışişleri Bakanlığı 60 Memur Alımı Sınav Duyurusu

Dışişleri Bakanlığı Yazılı ve sözlü sınav ile Memur alım ilanı yayınladı. Alımlara başvuracak adaylar için başvuru 30 Ocak 2017 başlayıp 20 Şubat 2017 sona erecektir.

Dışişleri Bakanlığı Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavları Duyurusu: 30 Ocak 2017 başlayacak ve 20 Şubat 2017 saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, Bakanlığın internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır. Ayrıca KPSS şartı aranmamaktadır.

Alınacak personel sayısı ve alınacak diller: İngilizce En az lisans düzeyinde üniversite mezunu 20 kişi alımı, Almanca Fransızca En az lisans düzeyinde üniversite mezunu 15 kişi alımı, Arapça Çince İspanyolca İtalyanca Rusça En az lisans düzeyinde üniversite mezunu 15 kişi alımı, Bilişim ve Bilgi Teknolojileri İngilizce Bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, matematik veya matematik mühendisliği, elektronik ve/veya haberleşme mühendisliği, bilişim/iletişim sistemleri mühendisliği, makine mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği veya istatistik bölümlerinden mezunu 10 kişi olmak üzere toplam 60 kişi istihdam yapılacaktır.

Başvuracak adaylarda aranan şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak ve 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar) gerekmektedir. Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu sınavına dört farklı kategoriden birinden başvurulabilecek olup, sözkonusu kategorilerin isimleri, sınavların yapılacağı yabancı diller, 2015, 2016 veya 2017 yıllarında sınava girilecek yabancı dilde alınmış olan asgari YDS/e-YDS puanları, atama yapılabilecektir.

Başvuru için gerekli belgeler: T.C. kimlik numarası, YDS/e-YDS veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından alınan sonuç belgesi, Diploma veya mezuniyet belgesi, Mevcut görünümü yansıtan vesikalık fotoğraf (erkekler için sakalsız ve kravatlı), Varsa lisansüstü eğitim Sınava girilecek yabancı dil haricinde, ikinci veya üçüncü bir dilden 2015, 2016 veya 2017 yıllarında alınmış en az 80 düzeyinde YDS/e-YDS puanı olanların, yazılı sınavda ilave puan almaya hak kazanabilmeleri için, anılan sınavlara ilişkin sonuç belgelerini de diğer başvuru evrakıyla birlikte iletmeleri gerekmektedir.

Başvuru yeri ve şekli: Giriş sınavı başvuruları 30 Ocak 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 20 Şubat 2017 Pazartesi günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular Bakanlığın internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile elektronik ortamda yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.