Dışişleri Bakanlığı 80 Memur Alımı İnternet Başvuruları

Dışişleri Bakanlığı 80 Memur Alımı İnternet Başvuruları

Kamu personeli alımları kapsamında Dışişleri Bakanlığı 80 kadroya memur alımı için süreç devam ediyor. Dışişleri Bakanlığı 80 kamu personeli alımı online başvuru süreci ve tüm detaylar bu haberimizde.

Dışişleri Bakanlığı 80 kamu personeli alımı yapacak. Mayıs ayı 80 memur alımı başvuruları Türkiye Ulusal Ajansı için yapılacak. Bakanlık bünyesinde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı için yapılacak 80 memur alımı sürecini, başvuru şartlarını ve kimlerin başvuru yapabileceğini bu yazımızda hazırladık.

BAŞVURULAR NASIL VE NEREDEN YAPILACAK?

80 kamu personeli alımı için adaylar başvurularını online yapabileceklerdir. 80 kadroya adaylar başvurularını haberin en altında yer alan çevrimiçi “başvuru ekranı” üzerinden yapabilirler. Son başvuru tarihi 17 Mayıs 2021 olarak açıklandı.

80 MEMUR ALIMI KONTENJANLARI NELERDİR?

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansına 80 memur alımı 58 Uzman Yardımcısı, 2 Avukat, 15 Büro Görevlisi ve 5 Sekreter alımları olarak yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

80 memur alımı için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48/A maddesinde yer alan genel hükümlere haiz olması gerekiyor. Ayrıca giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

MEZUNİYETLER, KPSS ve DİĞER ŞARTLAR

58 Uzman Yardımcısı alımı için Lisans eğitimi veren fakültelerin, ilanda belirtilen üniversite bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış üniversitelerden mezun olmak ve en az ilgili KPSS puan türlerinden 70 almak gerekiyor. İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden birinde giriş sınavının son başvuru tarihinden önceki 5 yıl içerisinde alınmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)’ndan en az (B) düzeyinde puan almak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak gerekiyor.

15 Büro Görevlisi ve 5 Sekreter alımları için En az lise mezunu olmak, Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, geçerliliği bulunan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSS P3, KPSS P93 (Ön Lisans) ya da KPSS P94 (Ortaöğretim) puan türlerinin birinden 70 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

2 Avukat alımı için Avukatlık stajını tamamlamış olmak, Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, geçerliliği bulunan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı 80 memur alımı internet başvuruları için aşağıdaki “Başvuru Ekranı” üzerinden başvurularınızı direkt olarak yapabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum