Dışişleri Bakanlığı Boston Başkonsolosluğu Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı Boston Başkonsolosluğu Personel Alımı

7 Eylül 2016 Tarihinde Dışişleri Bakanlığı Boston Başkonsolosluğu Tarafından Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı. 41 Yaşından Gün Almamış En Az Lise Mezunu 1 Sözleşmeli Sekreter Alınacak.

Dışişleri Bakanlığı Boston Başkonsolosluğu 'nca 7 Eylül 2016 tarihinde personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular en geç 27 Eylül 2016 tarihi mesai bitimine kadar Boston Başkonsolosluğuna şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

Sözleşmeli sekreter alımı şartları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şart.

Başvuru için istenen belgeler: Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir). Özgeçmiş (CV). Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.). Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf olarak belirlendi.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.