Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapılacak! KPSS Şartsız

Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapılacak! KPSS Şartsız

Dışişleri Bakanlığı tarafından Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS şartı olmadan en az lise mezunu memur alımı başladı. Sürece dair tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte gerekli başvurular.

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde T.C. Salzburg Başkonsolosluğu namına Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı Duyurusu yayımlandı. T.C. Salzburg Başkonsolosluğunda münhal bulunan bir sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alımı yapılacak. En az lise mezunu personel alımı tüm detaylarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek, bilgisayar kullanabilmek gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Özgeçmiş (CV), Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalar, Nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslı veya onaylı sureti, en son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf istenmektedir.

Personel alımı başvuru süreci

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuruları 20 Şubat’a kadar sürecek. Adaylar aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden iş ve işlemlerini online olarak yapabileceklerdir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum