Dışişleri Bakanlığı Kadrolu 75 Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Dışişleri Bakanlığı Kadrolu 75 Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Dışişleri Bakanlığına kadrolu yeni 75 memuru alımı yapılacak. Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 7 ve 9. Derece kadrolara başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızdan incelemeniz mümkün.

Dışişleri Bakanlığı 75 Aday Meslek Memurluğu alımı için kadro açıkladı. GİH sınıfı 7. ve 9. derece kadrolara 75 meslek memuru alımı yapılacak. İŞ İLANLARI KARİYER olarak sürece dair tüm detayları, başvuru hususlarını ve tüm bilgileri bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar.

2022 yılı memur atama başvuru genel şartları

Başvuru için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşıması gerekmektedir. Ayrıca başvuru için adayların yaş itibarıyla da 1 Ocak 2022 tarihinde 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. İşte kontenjanlar, mezuniyetler ve tüm süreç:

Memur alımı kontenjanları

50 İngilizce, 15 Almanca, Fransızca, 2 Rusça, 2 Arapça, Farsça, 3 İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, 2 Çince, Japonca, 1 Yunanca olmak üzere 75 kadro var.

Kamu memur alımı mezuniyet şartları

Adayların aday meslek memurluğu için uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, çalışma ekonomisi, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya Sosyal bilimler alanında veya mühendislik fakültelerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olması gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuruları

Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memurluğu alımı için başvurular 18 Temmuz ile 29 Temmuz 2022 tarihleri arasında olacaktır. Aşağıdaki başvuru kılavuzundan gerekli tüm detayları bulabilir ve başvuru ekranından süreci tamamlayabilirsiniz. İşte başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/disisleri-bakanligi-180-memur-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.