Dışişleri Bakanlığı Kadrolu Sözleşmeli 180 Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı

Dışişleri Bakanlığı Kadrolu Sözleşmeli 180 Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli ve kadrolu yeni memur alımı başvuru kılavuzları bugün yayımlandı. 180 kadroya başvurular alınacak. İşte sürece dair tüm detaylar ve başvurular.

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde Temmuz ayı itibarıyla 3 yeni başvuru ilanı yayımlandı. Sözleşmeli ve kadrolu memur atama başvuru süreci bu yazımızda İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladık. Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu, Aday Meslek Memurluğu ile Sözleşmeli Dışişleri Hukuk Uzmanı alımı başvurularına dair tüm detaylar şu şekildedir:

Dışişleri Bakanlığı memur alımı kontenjanları

  • Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu için 75 kadro,
  • Aday Meslek Memurluğu için 75 kadro,
  • Sözleşmeli Dışişleri Hukuk Uzmanı için 30 kadro olmak üzere başvurular ve tüm şartlar şu şekildedir:

Sözleşmeli Dışişleri Hukuk Uzmanı Alımı Şartları

Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere “Sözleşmeli Dışişleri Hukuk Uzmanı” pozisyonu için toplam 30 personel alınacaktır. 24 İngilizce, 3 Almanca, 3 Fransızca için olacak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak, 01.01.2022 tarihi itibarıyla 45 yaşını doldurmamış olmak, Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği YÖK tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olmak ile YDS’den kılavuzda belirten puanı alması gerekiyor.

Başvurular bu ilan için başvuruları 7 Kasım 2022 Pazartesi günü başlayacak ve 18 Kasım 2022 Cuma günü saat 18.00’de sona erecektir.

Aday Meslek Memurluğu Alımı Şartları

Açılacak giriş sınavındaki nihai başarı sıralamasına göre, Aday Meslek Memuru unvanıyla atama yapılabilecek azami kadro sayısı 75’tir. Giriş sınavını kazananların atamaları, varsa müktesep maaş dereceleri de göz önünde bulundurularak, genel idare hizmetleri sınıfından 7. ve 9. derece kadrolara yapılabilecektir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak,  01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, Lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, çalışma ekonomisi, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya Sosyal bilimler alanında veya mühendislik fakültelerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olmak gerekmektedir.

50 İngilizce, 15 Almanca, Fransızca, 2 Rusça, 2 Arapça, Farsça, 3 İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, 2 Çince, Japonca, 1 Yunanca için olacak.

Başvuruları 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak ve 29 Temmuz 2022 Cuma günü saat 18.00’de sona erecektir.

Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Alımı Şartları

Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu unvanıyla atama yapılabilecek azami kadro sayısı 75’tir. Giriş sınavını kazananların atamaları, varsa müktesep maaş dereceleri de göz önünde bulundurularak, genel idare hizmetleri sınıfından 7 ve 9’uncu derece kadrolara yapılabilecektir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak, 01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olmak gerekmektedir.

50 İngilizce, 15 Almanca, Fransızca, 2 Rusça, 2 Arapça, Farsça, 3 İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, 2 Çince, Japonca, 1 Yunanca için olacak.

Başvurular 1 Ağustos 2022 Pazartesi günü başlayacak ve 12 Ağustos 2022 Cuma günü saat 18.00’de sona erecektir. Tüm ilanlar için başvurular, e-Devlet üzerinden “Dışişleri Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” internet sitesinden olacak. İşte başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/disisleri-bakanligi-180-memur-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.