Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı İlanları Yayımladı! En Az Lise - KPSS Yok

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı İlanları Yayımladı! En Az Lise - KPSS Yok

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli memur alımı kadrolarına 3 farklı ilanla başvuru alacak. Memur alımı başvuru süreci ve detaylarını bu yazımızda hazırladık. KPSS şartsız en az lise mezunu memur alımları başvuruları.

Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluklar ile Büyükelçilik için memur alımı yapıyor. T.C. Münih Başkonsolosluğunda, Hannover Başkonsolosluğu’nda ve T.C. Budapeşte Büyükelçiliğinde münhal bulunan Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alımı yapılacak. KPSS şartsız ve en az lise mezunu memur alımı başvuru ilanları yayımlandı.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını ilanlara göre 14 Mayıs ile 25 Mayıs 2021 tarihlerine kadar yapabileceklerdir. Online olacak başvurulara aşağıdaki ilgili başvuru kılavuzlarından erişim sağlayabilirsiniz.

Genel Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak (ilanlarda ülkeye göre özel şartlar aranabilmektedir.) Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartları aranıyor. Aşağıdaki ilan başvuru kılavuzlarından tüm süreçlere ve şartlara ayrıca ulaşabilirsiniz.

Münih Başkonsolosluğu Başvuru Kılavuzu.

Hannover Başkonsolosluğu Başvuru Kılavuzu.

Budapeşte Büyükelçiliği Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum