Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız 2 Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız 2 Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı tarafından 17 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan personel alımı ilanında Sidney Başkonsolosluğu’nda görevlendirilmek üzere 2 sözleşmeli sekreter alımı yapılacağı duyuruldu. Son başvuru tarihi 1 Eylül 2017 tarihi olarak belirtilmiştir. A

Dışişleri Bakanlığı tarafından 17 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan personel alımı ilanında Sidney Başkonsolosluğu’nda istihdam etmek üzere 2 sözleşmeli sekreter alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 1 Eylül 2017 tarihine kadar Sidney Başkonsolosluğu resmi adresine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapmaları gerekmektedir. Postadan kaynaklı gecikmelerle gelen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru sırasında adaylardan istenilen belgeler arasında; özgeçmiş, başvuru dilekçesi, Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti, kimlik veya onaylı sureti, son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, erkek adaylar için askerlik terhis belgesi yer almaktadır.

Adaylarda aranan şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okullardan mezun olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel bir durumu olmamak (Sağlık raporu ile belgelendirilecektir) ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak olarak belirtilmiştir.

Başvuru yapan adaylara 16 Eylül 2017 tarihinde saat 10.00’da Türkiye Cumhuriyeti Sidney Başkonsolosluğu’nda yazılı yeterlilik sınavı yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.